Tkaný Alebo Tlačený Hodváb?

posted in: Módne tipy 0

Keď sa bavíme o hodvábe, nie je hodváb ako hodváb. Niektoré vreckovky majú odlišnú textúru ako iné, no oboje sú vyrobené z luxusnej látky známej ako hodváb. Ako to teda funguje?

Červeno Čierna Náprsná Vreckovka do Saka
Tlačený hodváb vo forme vreckovky RDB Royal

 

Rôzne druhy výroby majú svoje výhody a nevýhody. Žiadna metóda nie je skutočne nadradená, aj keď mnoho obchodov by sa Vám snažilo nahovoriť opak. Všetko je to totiž o osobných preferenciách.

Začneme tlačeným hodvábom. Osobne zbožňujem textúru tlačeného hodvábu. Je to to najjemnejšie a na dotyk to najpríjemnejšie, čo si od nás môžete zakúpiť. Na prvý pohľad tak jemná, až takmer priesvitná látka. Extra hebká, jemne klzká a lesklá. Prírodný hodváb je ten druh látky, pri ktorom si ľudia povedia „VÁU,“ keď sa ho dotknú. Tak kde je háčik? Samozrejme všetko má svoje pre a proti. Extra jemný povrch je takmer nemožné zložiť do civilizovaného štýlu, keďže je v látke takmer nulové trenie. To znamená, že sa neustále kĺže a nepoddá. Takéto jemné vreckovky je vhodné zložiť len v „puff“ a „invetred puff“ štýle ako na našich názorných videách. Vďaka ich jemnosti a tenkosti sú extra krehké a teda si treba dávať extra pozor ako s nimi zaobchádzate.

Tlačenie vzoru na hodváb - delikátny proces.
Tlačenie vzoru na hodváb

 

Pri tkanom textile je na prvý pohľad rozdielna hrúbka. Látka nie je tak tenká, teda viac vydrží a ľudia radi tvrdia, že vzory pôsobia živšie, čo je však subjektívne.

Nebesky Modrá Paisley Pánska Vreckovka do Saka
Tkaný hodváb vo forme náprsnej vrecvkovky RDB Royal

 

Vzory je možné cítiť dotykom, nakoľko sú vyšité vláknom po vlákne použitím špeciálnych strojov. Takáto vreckovka, či kravata si lepšie drží svoj tvar. Pri vreckovkách je možné použiť zložitejšie štýly zloženia a pri kravatách vytvoriť hrubšie a robustnejšie uzly. Výhoda je, že hodváb si stále zachová svoj lesk, aj keď mnohí nemusia oceniť hrúbku, ktorú touto metódou textil získa.

Tkanie vzorovaného textilu

 

Všetko je to o tom, čo od daného kúsku oblečenia alebo doplnku očakávate a na čo ho chcete využiť. Osobne tvrdím, že tlačený hodváb je najvhodnejší darček vďaka svojmu „vau faktoru.“ No ak máte radi masívne uzly a radi skladáte vreckovku do nevšedných tvarov, tak je pre vás vhodnejšie siahnuť po tkanom hodvábe.