5 dôvodov, prečo by sme nemali ignorovať vreckovku do saka.

posted in: Módne tipy 0

Mnoho ľudí si v našich končinách na tomto doplnku do saka nedá skutočne záležať. Mnoho ďalších by to radi skúsili, ale nevedia, kde začať. Poďme sa pozrieť na to, prečo je vreckovka do saka absolútne štýlová záležitosť a pokiaľ nosíte saká bežne, nemala by Vám chýbať aspoň malá zbierka.

Ja sám mám vreckoviek toľko, že často neviem nájsť kus, ktorý hľadám. Predpokladám, že idú v stovkách a veľkú časť mám rozdelenú aspoň na štyroch rôznych miestach v dvoch rozdielnych krajinách.  Týmto Vás chcem varovať – vreckovky do saka sú absolútna obsesia a nikdy ich nebudete mať dosť. Je to niečo, čo sa zbiera skutočne ľahko a ešte ľahšie nosí, preto sa nie je čoho obávať.

 

1. Vreckovka do saka dokáže oživiť staré sako na nepoznanie.

V prípade, že máte v skrini staré sako alebo oblek, ktorý už jednoducho nemáte kedy nosiť, tak práve vreckovka mu dokáže dodať šmrnc. Čierne sako, ktoré sa dnes už veľmi nenosí? Čo tak hodiť si do vrecka krásnu červenú vreckovku, ktorú doplníte čiernou košeľou. Aj v starom kúsku sa môžete cítiť ako John Wick. Všetko je to o detailoch. Detaily menia niečo obyčajné na niečo prestížne. Vreckovku do saka môžete brať nie len ako investíciu do seba, ale aj do svojho starého odevu, aby ste mu navrátili trochu šmrncu.

Formálna Čierna Paisley Kravata
Hodvábna čierna kravata a červená burgduny vreckovka.

2. Vreckovka nikdy nevyjde z módy

Vreckovka ako taká, samozrejme, nie do saka, má hlboké korene v histórii ľudstva. Vreckovky sa nosili ešte pred našim letopočtom v starom Egypte, kde kúsok kvalitnej látky infikoval vysoký status a bohatstvo. V antickom Grécku používali vreckovku napustenú v parfúme, kvôli príjemnej vôni, ktorú mohli mať kdekoľvek so sebou a v Ríme používal cisár svoju vreckovku napríklad na zahájenie gladiátorských hier.

Súčasťou módy sa vreckovka stala okolo roku 1400 vo väčšine Európy, kde ju nosili so sebou vyššie vrstvy ako doplnok, no rovnako užitočný nástroj. Vreckovky sa vyrábali hlavne z exotických materiálov, napríklad hodvábu a boli vyšívané zaujímavými vzormi, ktoré naďalej indikovali vysoký status svojho nositeľa.

Keď v 19. storočí muži nosili kvalitné dvojdielné obleky, nechceli, aby sa im ich luxusné a exotické vreckovky zašpinili od mincí alebo čohokoľvek, čo práve nosili vo vrecku. Presunuli tak svoje luxusné doplnky do náprsného vrecka na saku.

V 20. storočí sa vreckovka do saka stala neoddeliteľnou súčasťou outfitu pre pánov, ktorí si dali záležať na svojom výzore. Začalo sa pracovať na rôznych technikách skladania a používali sa hlavne exkluzívne materiály.

Dnes sa jedná o jeden z najobľúbenejších doplnkov pre pánov, ktorí dbajú na svoj výzor. Je to kúsok látky, s ktorým sa dá dosiahnuť skutočne mnoho a rovnako sa jedná o niečo, čo bude môcť využiť Váš syn, či dokonca vnuk.

3. Maximálny štýl za minimálnu námahu

Vreckovka v saku dokáže vytvoriť úplne iný dojem pri každom outfite. Čierne tričko v sačku je taká bežná klasika, ale skúste k tomu doladiť červenú alebo vzorovanú vreckovku. Práve ste dali z 0-100 za 2.2 sekundy. Rýchle, jednoduché. A najlepšia vec? Ak ju nebudete chcieť, tak ju kedykoľvek môžete vybrať. Aj keď, prečo by ste to robili?

4. Skvelý konverzačný štartér

Vreckovky máme dnes v obrovskom množstve zaujímavých vzorov a farieb, pokiaľ ju zložíte zaujímavým spôsobom je takmer nemožné si tento kúsok odevu všimnúť. Ba čo viac, často ľudom nedá, aby sa na to neopýtali, pretože či už saká nosia, alebo nie, pekné veci upútavajú našu pozornosť. Páni a dámy Vás budú okukovať a ak nenazbierajú odvahu, jednoducho tú vreckovku môžete vytiahnuť. Pri prírodnom hodvábe z akého sú robené naše tlačené kúsky je skutočná škoda si ju neohmatať.

5. Detaily o Vás povedia viac ako si myslíte

Chystáte sa na interview? Môžem Vám garantovať, že v upravenom obelku, ktorý na Vás bude sedieť, štýlovou kravatou, ktorú doplníte jemnou vreckovkou do saka jednoducho zanecháte dojem. Dobrý? Zlý? Ťažko povedať, nakoľko dobre oblečený muž pôsobí dominantne. Pravda je taká, že ak si potrpíte na detaily a vyzeráte skutočne dobre, tak môžete zanechať v mužovi s menším sebavedomým trpké pocity. To by Vás však nemalo zastaviť. Ak ste muž, nemôžete sa snažiť vyzerať submisívne.

Na druhej strane, väčšina z nás má rada sebavedomých a šikovných ľudí, ktorí vedia, čo robiť v každej situácii. Vreckovka do saka z Vás takého človeka samozrejme nespraví, ale pokiaľ ste človek, za ktorým ľudia chodia vždy, keď si nevedia pomôcť, tak Vám určite sadne ako uliata.

Nechať si záležať na detailoch je skutočne dôležité a nikdy neviete koho môžete očariť svojím vycibreným štýlom. Možno Vašu budúcu polovičku, zamestnávateľa alebo skvelého priateľa.