Ako zladiť vreckovku do saka

posted in: Módne tipy 0

Pozrime sa na tú večnú otázku „akú vreckovku si zvoliť ku kravate?“

Ak nenosíte kravatu, na spodku článku sa pozrieme aj na to, aké vreckovky zvoliť do voľného saka ku košeli.

  1. Pravidlá, pravidlá, pravidlá

Podľa expertov (ktokoľvek to je) máme niekoľko pravidiel, ktorými by sme sa mali riadiť, keď kombinujeme vreckovku s kravatou. Ja vravím, že pravidlo je len jedno. V žiadnom prípade si nedávajte do saka totožnú vreckovku s kravatou. Ak takýto set vlastníte, už ste sa dopustili prvého sprisahania proti módnemu bôžikovi. Tie najkvalitnejšie kravaty a vreckovky sú vyrábané z rozdielne opracovaného hodvábu. Prírodný hodváb, ktorý je použitý na tlač vreckovky nie je vhodný na výrobu kravaty, a preto takýto set nájdete len pri lacnejších polyesterových kravatách, alebo pri veľkovýrobe, kde z prebytočnej látky odrežú pár štvorcov na vreckovku. Totožný set kravaty a vreckovky je považovaný za vrchol nevkusu.

Podľa istých pravidiel by vreckovka mala byť rozdielneho materiálu, vzoru a farby, no úprimne, príliš veľa pravidiel kazí zábavu. Preto vravím, že prenechajte priestor fantázii. To, aké farebné kombinácie zvolíte je len a len na Vás. Občas je skvelé jednoducho popustiť uzdu fantázii a trochu sa zabaviť. Čím viac sa v móde budete pohybovať, tým viac Vám vzory a ich kombinácie budú dávať zmysel.

  1. Nechajte sa inšpirovať

Možno sa bojíte, že Vaše farebné kombinácie nebudú spoločensky akceptovateľné, možno neveríte svojmu inštinktu. Môj názor je, že vreckovkou vyjadrujete seba a teda nemôžete urobiť chybu. To isté platí aj pri skladaní vreckovky, na čo sa pozrieme zase nabudúce.
V každom prípade, ak sa potrebujete osmeliť, nechajte sa inšpirovať. Ak chceme byť konkrétni, môžete skúsiť vyhľadať elegantných pánov na internete, pozrieť si kombinácie a obrázky (aj na našej stránke) alebo si pozrieť videá od ľudí, ktorí sa v tejto sfére pohybujú.

Inšpirácia sa dá však nájsť aj inde. Pozrite sa von oknom. Aké je ročné obdobie? Je vonku teplo a slnečno? Všade navôkol Vás hýria farby? Skúste ľahkú bavlnenú paisley vreckovku presýtenú farbami. Rozžiari Váš outfit, Váš deň a zároveň ukáže okoliu, že ste veselý, hravý muž a nebojíte sa experimentovať.

  1. Nie je to len o kravate

Vaša vreckovka nedopĺňa len kravatu, ale celý Váš outfit. Teda, ak nosíte trojdielny oblek, tak do toho rátame aj vestičku, košeľu, sako a nohavice. Všetko by malo spolu harmonicky ladiť a farebne súvisieť, alebo naopak, ak ste sa rozhodli pre chaos, tak rovno úplný. Niekedy je vhodné outfit rozdeliť na niekoľko sekcii, ktoré spolu tematicky ladia. Skvelý príklad je modrá a sivá. Môžeme sa pozrieť na jeden z mojich obľúbených outfitov, ktorý na to presne poukazuje. Vreckovka je niečo, čo to dokáže všetko krásne prepojiť. Malý detail, ktorý je zároveň mostom od jedného vzoru k druhému.

 

  1. Vreckovka ako kontrast

Občas je skvelý nápad použiť vreckovku ako kontrast k celému outfitu.  Teda úplne iný farebný vzor ako čokoľvek, čo máte na sebe, vrátane kravaty. Na vytvorenie istého kontrastu obzvlášť dobre slúžia vreckovky bez vzoru, ktoré len upútajú svojou sýtou farbou.

A tu sa zároveň dostávame k tomu, ako doladiť vreckovky k saku bez kravaty. Jednoducho. Tu skutočne nie sú žiadne pravidlá. Buď ich doladíte ku košeli, čo zaručene funguje, alebo vytvoríte kontrast, napríklad červenú k čiernej košeli a saku. Môžete tiež zvoliť farebnú paisley vreckovku k bielej košeli a modrému saku. Možností je tak veľa, voľba je už len na Vás. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, nezabúdajte, že je to len o Vás a o tom, aby ste sa cítili dobre. Aby ste sa dokázali vyjadriť bez slov vo svojom okolí. Niečo také malé ako vreckovka do saka totiž dokáže spraviť enormne veľa, keď príde na prvý dojem.